Albümlerinden birincisi olan ”İbret-i Alem”i piyasaya çıkartmasının sonrasında müzik kariyeri üzerinde 20 seneyi ardında bırakmış olan Türk popunun en sevilen isimlerden bir tanesi olarak tanınan Emre Altuğ, anlamlı bir durumdaki bu gününü vermiş olduğu konserle kutlamış oldu. Altuğ’un söz konusu bu konserine arasında Haldun Dormen ile birlikte Hülya Koçyiğit ve Göksel Kortay’ın yer aldığı sanat dünyası üzerinden pek çok isim katılmış oldu.

Kerki Solfej tarafından düzenlenmiş olan TİM Show Center içerisinde gerçekleştirilmiş olan bu konser esnasında, ünlü bir durumda bulunan şarkıcıya Özgür Sevinç’in şefliğini yapmakta olduğu Sinema Senfoni Orkestrası eşlik etmiş oldu. Söz konusu bu konserin ilk bölümü içerisinde sevilmiş olan şarkılarından meydana gelen geniş bir repertuvarı seslendirmiş olan ünlü durumdaki sanatçı, ”Yani” ile birlikte ”Feryat”, ”Su Gibisin” ve ”Kapış Kapış” adlı şarkılarının yanında ”Düşen Bir Yaprak Görürsen” ve ayrıca ”Aşkım Bahardı” isimli eserleri de söyledi.

Konserin 2. kısmında da tekrardan sevilmiş olan parçalarının yanında Frank Sinatra’ya ait olan ”My Way” isimli parçasını yorumlamış bulunan Altuğ, Sıla ile birlikte Levent Yüksel, Selami Şahin, Olgun Şimşek’le aynı sahneyi paylaşmış oldu. Gece yarısına dek devam eden söz konusu bu konser esnasında Emre Altuğ, kendisinin yetişmesi konusunda Haldun Dormen’in çok önemli bir rol oynamış olduğunu ifade ederek, Sezen Aksu’nun vokalisti pozisyonunda çalışmakta olduğu dönemi ve seslendirmiş olduğu parçaların hikayelerini dinleyenler ile paylaşmış oldu.