Denizli ilinde yer alan Merkezefendi ilçesi içerisinde yatağa bağımlı bir şekilde sinir – kas hastası olduğu bilgisine ulaşılan on iki yaşındaki bir öğrenci, karne konusundaki sevincini öğretmenleri ile beraber kendi evinde yaşamış oldu.

Babası olan Halil Kayhan’ı tam dört sene öncesinde kalp krizi sebebiyle yitiren ve ”Spinal muskuler atrofi (SMA)” hastalığı bulunduğu bilgisine ulaşılan Hasan Mehmet Kayhan (12), annesi olan Gülhan Kayhan’ın gayretlerinin yanı sıra evine gelmiş öğretmenleri sayesinde eğitim yaşamını devam ettiriyor.

2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesinin ilk dönemini tamamlayıp karnesini evine kadar gelmiş olan öğretmeninin elinden alan Karahasanlı İlkokulunda üçüncü sınıfta öğrenim gören Hasan Mehmet, kendisi gibi hasta durumda bulunan çocukları tedavi edebilmek amacıyla bir an önce iyileşerek doktor olmayı hayal etmekte.

Hasan Mehmet, karnesini almış olduğundan dolayı fazlasıyla sevinçli olduğunu açık bir şekilde ifade ederek; ”İyi olmayı çok fazla istiyorum. Okula gidemediğimden dolayı da öğretmenlerin evimize kadar gelip bana ders vermeyi sürdürdüler. Okulu bitirdikten sonra doktor olmayı istiyorum, doktorluğu çok fazla seviyorum ondan dolayı ben de doktor olmayı istiyorum.” ifadelerine yer verdi.