Denizli’deki Merkezefendi Belediyesi’nin ilçeye kazandırmış olduğu engelli bireyler amacıyla bölgenin ilk ve de tek sosyal tesisi niteliği taşıdığı açıklanan Engelsiz Yaşam Akademisi içerisindeki kursiyerler sinema konusunda bir keyif yaşadı.

Merkezefendi Belediyesi’nin tarafından Gümüşçay Mahallesi içerisinde yapımı bitirilmiş olan ve resmi bir şekilde hizmete sunulmuş olan Engelsiz Yaşam Akademisi içinde birbirinden değişik etkinlikler sürekli olarak devam etmekte. Bunun kapsamında Engelsiz Yaşam Akademisi içerisindeki kursiyerler sinema konusunda bir keyif yaşadı. İlk hafta içerisinde ‘‘Ters Yüz’’ isimli filmi izlemiş olan kursiyerler için düzenli bir şekilde sinema günleri gerçekleştirlecek olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Muhammet Subaşıoğlu yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Engelli durumdaki bireylerimiz amacıyla ilçemize kazandırmış bulunduğumuz bu Engelsiz Yaşam Akademimiz içerisinde kursiyerlerimiz, hem mesleki atölyeler içerisinde daha düzgün bir şekilde eğitim görmekte hem kendilerine daha fazla arkadaş edinmekte hem ise sosyal aktiviteler gerçekleştirmekteler. Kendilerini çok daha iyi bir şekilde nasıl hissedecekler ise ona göre özel adımlar atmaktayız, bu konu ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. Bugün ise onlara özel bir sinema keyfi yaşatmış olduk. Onların bu durumdan keyif almış olduklarını görmek bizleri çok daha fazla mutlu etmektedir” şeklindeki ifadelerine yer verdi..