Denizli ili içerisinde meydana gelmiş olan yangından sonra tek katlı olduğu görülen ev alevlere teslim olmuş durumda. Yaşamını yitiren veyahut yaralanın hiç kimsenin bulunmadığı bu olay esnasında çok büyük bir panik yaşanmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa söz konusu bu olay, Merkezefendi ilçesinde yer alan Sevdik Mahallesindeki 2318 Sokak üstünde gerçekleşti. Sabah erken saatlerde meydana gelen bu olay esnasında, Himmet Acan ile birlikte ailesinin yaşamını sürdürdüğü ev içerisinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Tek katlı ev içerisinden dumanlar yükselmeye başladığının farkına varan çevrede yaşamını sürdürenler durumla ilgili olarak itfaiyeye ihbarda bulunup hemen yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının ardından söz konusu bu bölgeye çok fazla sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Olayın gerçekleştiği yere intikal etmiş olan ekipler hızlı bir biçimde yangına müdahale etmeye başladı. Kısa zaman içerisinde evi sarmış olan alevler ortalam bir şekilde 30 dakika devam eden müdahaleden sonra kontrol altına alınıp söndürülebildi. Yangından sonra ise ev tamamen kullanılamaz bir duruma geldi.

Ölen veyahut yaralanın hiç kimsenin bulunmadığı söz konusu bu yangının kesin bir şekilde çıkış sebebinin belirlenmesi amacıyla başlatılmış olan soruşturma ise halen sürüyor.