Denizli ili içerisinde, 7 katlı bir apartmanın sahibi olduğu açıklanan Ekrem Özcan (80), yalnız başına yaşamakta olduğu evinde ölü bir şekilde bulundu. Özcan’a ait olan muhabbet kuşu ise kafesi içerisinde açlıktan ölmek üzere iken bulundu.

Hacı Kaplanlar Mahallesi’nde yer alan 1066 sokak içerisindeki 7 katlı Özcan Apartmanı’nın sahibi olduğu açıklanan Ekrem Özcan’dan hiç bir şekilde haber alamadığı öğrenilen yakınları, dün aynı binanın 2. katında yer alan, yaşamını sürdürdüğü daireye gitti. Kapıyı çalmış olmalarına karşın açan olmadığı için, yakınları hemen polis ile çilingiri aradı. Kapının açılmasının sonrasında eve girmiş olan polis, Ekrem Özcan’ın cansız durumdaki bedeni ile karşılaştı. Polis ekiplerinin ev içerisinde yapmış olduğu incelemenin sonrasında, Özcan’ın cansız bedeni otopsi amacıyla Pamukkale Üniversitesi’ninHastanesi Adli Tıp Kurumu’nun morguna götürüldü. Özcan’ın ise en az 4 gün öncesinde yaşamını yitirdiği tahmin edilirken, vücudu içerisinde herhangi yara veyahut darp izine rastlanmamış olduğu bilgisine ulaşıldı. Özcan’ın ayrıca yaşlılığa bağlı sebepler ile öldüğü zannedilirken, net ölüm sebebi de yapılacak olan otopsinin sonrasında kesinleşecek.

Hiç evlenmemiş olduğu bilgisine ulaşılan ve evinde tek başına yaşamını sürdüren Ekrem Özcan’ın ölmesinin sonrasında yem ile su veren olmadığından dolayı muhabbet kuşununda susuzluk ve açlıktan ölmek üzere iken bulunduğu bilgisi verildi. Yaşamını yitirmiş olan Özcan’dan geriye kalmış olan muhabbet kuşunu sahiplendiği açıklanan akrabası Özgür Çelik ise, suyla birlikte yem verip, besledi. Olayla alakalı olarak bir soruşturma da başlatıldı.