Fazıl Say, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Tayyip Erdoğan’ı Truva Sonatı Ankara Prömiyeri için davet etti. Alınmış olan bilgiye bakılırsa Erdoğan’ında bu daveti kabul etmiş olduğu açıklandı.

Habertürk yazarlarından biri olan Muharrem Sarıkaya, bugün yazmış olduğu köşesi içerisinde, dünya çapında ünlü piyanist ve de bestecilerden Fazıl Say’ın, 18 Ocak tarihinde gerçekleştireceği ”Truva Sonatı” isimli Ankara Prömiyerine Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan’ı da davet etmiş olduğunu yazdı. Fakat Sarıkaya, Erdoğan’ın bu davete tam olarak ne cevap vermiş olduğunu bilmediğini, konsere gidip gitmeyecek olduğunu 18 Ocak tarihinde öğrenilecek olduğunu yazmıştı. Alınmış olan bilgilere bakılırsa Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say’ın yapmış olduğu bu daveti için olumlu cevap vererek ”geleceğim” şeklinde yanıtladı.

AK Parti hükümetinin dönemi içerisinde Fazıl Say’ın gerçekleştireceği konserlerinin tamamı iptal edilmiş ve de Say’a konserleri amacıyla hiç bir şekilde salon bile verilmemişti. Fazıl Say’ın annesinin yaşamını yitirmesinden sonra Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, piyanist olan Say’ı arayıp taziyelerini ifade etmişti. Bu görüşmeden sonra Fazıl Say ise o anı, ”Cumhurbaşkanı’nın sesi fazlasıyla samimi, fazlasıyla sahiplenici, fazlasıyla gerçekti… Taziyelerini fazlasıyla samimi, sıcak bir tonda, fazlasıyla gerçek bir şekilde söyledi.” şeklindeki ifadeleri ile açık bir şekilde anlatmıştı.