YouTube hesabı üzerinde tam tamına 12 milyon taneye yakın takipçisi olan dünya çapındaki ünlü YouTuberlardan Casey Neistat’ın Spotify üzerinde yer alan hesabı çalındı ve mevcut durumdaki çalma listelerinin tamamı Ferdi Tayfur şarkıları ile dolduruldu. Bu ise ünlü durumdaki şarkıcıyı ani bir şekilde sosyal medyanın gündemine oturtmuş oldu.

Spotify üzerindeki hesabının çalınmış olduğunu Twitter hesabının üstünden açıklayan Neistat, içinde Ferdi Tayfur ile birlikte Nadide Sultan, Müslüm Gürses, Sezen Aksu ve Ahmet Kaya gibi bir çok ünlü ismin yer aldığı çalma listesinin bir ekran görüntüsünü de paylaşıp tepki göstermiş oldu.

Hacklenme konusundaki ünlü durumdaki YouTuber’ı çok fazla sinirlendirdi. Bir haber sitesine yer alan açıklamalara bakılırsa Casey Neistat Twitter hesabının üstünden yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi; ”Hey Spotify platformu bana yardım et! Eminim ki biri benim mevcut durumdaki hesabımı çaldı. Bütün çalma listelerimle birlikte her şey tamamen gitti. Öte yandan (hesabımı ele geçirmiş olan kişinin müzik zevkine de hiç bir şekilde laf etmeyi istemiyorum) bu normal olarak dinlemiş olduğum bir müzik tarzı değil.”

Türk asıllı kullanıcılar da paylaşımdan sonra Casey Neistat’ın yapmış olduğu gönderinin altına Ferdi Tayfur ile birlikte Müslüm Gürses’i çok fazla öven yorumlar gerçekleştirdi.