Denizli ili içerisinde, Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılmış olan soruşturma dahilinde finansal kaynak aktarmış oldukları iddiasıyla yemek firmalarına yönelik açılmış durumdaki davada yargılanması devam edilen 28 tane sanıktan 19 tanesine 3 sene 1 ay ila 9 sene 6 ay arasında değişmekte olan hapis cezaları verildiği açıklandı.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesinin tarafından Kongre ile Kültür Merkezi’nde yer alan salon içerisinde görülmekte olan karar duruşmasına, tutuklu ile tutuksuz durumdaki sanıklarla beraber avukatları ve de sanık yakınları katılım gerçekleştirdi.

İddia makamının ise esasla alakalı vermiş olduğu mütalaaya karşı son savunmalarını gerçekleştirmiş olan sanıklarla birlikte avukatları, suçlamaları hiç bir şekilde kabul etmedi, beraat isteğinde bulundular. Sanıklarla birlikte avukatlarının son savunmalarının alınmasının hemen sonrasında kararını açıklamış olan mahkemenin heyeti, 28 tane sanıktan 19 tanesine 3 sene 1 ay ve 9 sene 6 ay arasında değişmekte olan hapis cezalarını vermiş bulundu.

Dava içerisinde yargılanmakta olan sanıklardan 4 tanesinin beraat etmesine karar vermiş olan mahkeme, tutuklu durumdaki sanıklardan yemek firmasının eski müdürü görevinde bulunan Levent Yaşar’ın mevcut durumunun devam etmesine de hükmetti, öteki tutuklu durumdaki 5 tane sanığın ise tutuklu kalmış oldukları zamanlar göz önünde bulundurulup tahliye edilmesi kararlaştırıldı.