Denizli ili içerisinde şiddetli bir şekilde esmeye başlayan rüzgar çatıları uçururken; ağaçlar ile birlikte reklam panosu ve de iş yerlerinin hemen önünde yer alan buzdolaplarının devrilmesine de sebep oldu. Kent içerisinde dün gece yarısından bu zamana kadar etkili olduğu görülen şiddetli yağışla birlikte fırtına, olumsuz bazı durumları da beraberinde getirmiş oldu. Kent içerisinde etkili bir durumda bulunan şiddetli rüzgarla birlikte yağmur sebebiyle gerçekleşen olumsuzluklar, Pamukkale Belediyesi’nde görevli olan ekipler tarafından yoğun bir mesai yapılarak giderilmeye çalışıldı.

Pamukkale ilçesinin tamamında bazı mahalleler üzerinde çatılar uçmuş durumdayken, bazı mahalleler üzerinde de ağaçlar şiddetli bir şekilde esen rüzgara karşı dayanamadı. 24 saatlik bir zaman dilimine göre çalışmaya başlayan Pamukkale Belediyesinde yer alan Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlara hızlı bir şekilde müdahalede bulunurken, Park ile Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler de fırtınanın yıkmış olduğu ağaçların yanı sıra kırılmış olan dalları toplayıp vatandaşların hiç bir şekilde sıkıntı yaşamamasını sağlamış oldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ise özellikle tıkanmış olan rögarları temizleyip yollar üzerinde suların birikmesini önlemek için çalıştı. Çatısı uçmuş durumda bulunan binalara da müdahalede bulunan ekipler, Yeni Anafartalar Lisesinin yıkılmış olan çatısının meydana getirdiği olumsuzlukları da gidermiş oldu.