Bu sene ödül sezonundaki en iddialı filmler arasında yer alan Vice’ın galası Beverly Hills içerisinde gerçekleştirildi. Bu sene Oscar’ın habercisi sayılmakta olan Altın Küre ödülleri içerisine yardımcı kadın oyuncu ile birlikte en iyi erkek oyuncu da dahil edilmekte üzere toplamda 6 dalda aday olmayı başaran filmin Samuel Goldwyn Theater’da gerçekleştirilen galasına filmin ekibinin yanında ünlülerde akın ettiler.

Galada en fazla dikkat çekmeyi başaran kişilerde başrolleri paylaşmış olan Amy Adams ve Christian Bale’ydi. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde George W. Bush dönemindeyken başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş olan Dick Cheney’in yaşam hikayesini konu almış olan Vice’da Adams ve de Bale’in yanında Sam Rockwell ile birlikte Alison Pill ve Jesse Plemons’ın da aralarında yer aldığı bir kadro rol almakta.

Christian Bale film içerisinde Dick Cheney’i, Amy Adams ise Lynne Cheney’i canlandırmakta. Senaryo ile birlikte yönetim ise Adam McKay imzasını taşımakta. Oscar ödüllerinde de güçlü adayların arasında gösterilmiş olan Vice’ın dünya galasına Amy Adams, son senelerde simgesi durumuna gelen derin göğüs dekoltesi bulunan bir kıyafetle katılım gerçekleştirdi. Eşi olan Darren Le Gallo ise ünlü durumdaki oyuncuyu hiç bir şekilde yalnız bırakmadı. Gala içerisinde, Christian Bale’ye ise eşi olan Sibi Blazic eşlik etti.