Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyindeki Gençlik Meclisi tarafından bu sene 7. düzenlenen Geleneksel hale gelen Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası resmi bir şekilde başladı. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nin Eğitim Fakültesi içerisinde düzenlenen bu turnuvanın açılış programı içerisine, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, Kent Konseyinin Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Gökoğlan, Gençlik Meclisinin Başkanı görevinde bulunan Bilge Naz Sak’ın yanı sıra davetliler ve de öğrenciler katılım gerçekleştirdi.

Gençlik Meclisinin Başkanı görevinde bulunan Bilge Naz Sak, liseler arasında düzenlenen münazara turnuvasının 7. düzenliyor olmanın mutluluğunu yaşamakta olduklarını ifade ederek, her projeleri içerisinde gençlerden desteklerini esirgememekte olan Başkan görevinde bulunan Osman Zolan’a da teşekkürlerini iletti.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan da, Kent Konseyi çatısının altında gençler ile birlikte kadınlar, engelli vatandaşlar ve çocuklarla alakalı faaliyet yürütmeyi sürdüren meclislerin fazlasıyla önemli projeler gerçekleştirmeyi başardığına dikkatleri çekip; ”Gençlik Meclisimizin gerçekleştirmiş olduğu projelere de hiç bir şekilde ara vermeden destek olmayı sürdürüyoruz” ifadeleri ile konuşma gerçekleştirdi. Gençlerin aslında bir ülkenin geleceğini oluşturmakta olduğuna vurgu yapan Başkan görevinde bulunan Osman Zolan; ”Gençlik demek çok büyük bir hazine demektir. Gençlerimizin donanımlarını arttırabilmek ve çok daha özgüvenli bir şekilde olma açısında katkı sağlamak amacıyla Gençlik Meclisimiz bu özel turnuvayı düzenliyor. Burda fikirler yarışarak gönüller bir olabilicek. Münazaranın ise sizlere fazlasıyla büyük katkılar sağlayacak olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuşma yaptı. Turnuva içerisinde il merkeziyle birlikte ilçelerden gelmiş olan toplamda 40 tane takım yarışma yapacak.