Merkezden açıklanmış olan temanın sonrasında oyunlarını yapmaya başlamış olan katılımcılar (oyun geliştiriciler) etkinlik süresince çok mükemmel zaman geçirmiş oldu.

Pekala Global Game Jam tam olarak nedir? Dünya üzerindeki her bir tarafta gerçekleşmekte olan en büyük oyun geliştirme etkinliği olarak bilinir. Oyun geliştirme konusunda odaklanmış olan geliştiricilerin bir arada bulunmakta olduğu ve 48 saatlik bir zamanda oyunlarını bitirip tanıtmış oldukları bir etkinlik çeşitidir. Başlangıç aşamasında kısa bir videonun yanı sıra açılış konuşması ile beraber bir tema açıklaması yapılır. GGJ esnasında yapılmış olan oyunlar bütün ülkeler üzerinde aynı temaya bağlı bir şekilde geliştirilir. Oyunlarını bitirmiş olan ekipler yapmış oldukları oyunlarını testten hemen sonra kısa bir videoyla tanıtıp etkinliği sona erdirmiş olurlar.

Tiplay Studio şirketi ile birlikte Rollic şirketinin sponsorluğuyla beraber kentimiz Denizli ilinde gerçekleştirilen Global Game Jam Denizli etkinliği kapsamında katılımcı olarak otuz kişi bulunmaktaydı. toplam olarak yedi tane ekip oluşmuş oldu ve yedi tane değişik oyun ortaya çıkmış bulundu. Katılımcı ekibin %90’lık kısmı daha öncesinde hiç bir şekilde GGJ etkinliğine katılmamış olduğu gibi bu şekilde bir etkinlikte de bulunmamış idi. Denizli ile birlikte katılımcılar açısından çok büyük bir ilk olarak öne çıkan Global Game Jam bundan böyle Denizli ili içerisinde Tiplay Studio şirketi tarafından her sene gerçekleşmiş olacak!