Ünlü şarkıcılardan biri olan Gülben Ergen, bu sene ”Dijital Yalnızlık” şeklindeki bir temayla gerçekleştirilen ”Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması”nın ödül töreni için katılım gerçekleştirdi. Muhabirler ile sohbet etmiş olan Ergen’in, boşanmış olduğu eski eşi Erhan Çelik’in kendine açmış olduğu davayla alakalı sorular sormasından dolayı morali bozulmuş durumda.

Keyfi bayağı bir yerinde görünmekte olan Gülben Ergen’e, mekanda yer alan gazeteciler; ”Hakkınızda talep edilen hapis kararıyla alakalı neler söyleyeceksiniz?” şeklinde bir soru yöneltti. Şarkıcı ise bu konuyla alakalı; ”Bugün sanatla ilgili olarak buradayız, hepinize fazlasıyla teşekkür etmekteyim” ifadelerine yer vererek koşar adımlarla gözlerden kayboldu.

Erhan Çelik’le 2017 senesi içerisinde boşanmış olan Gülben Ergen, ağustos ayı içerisinde Kırıkkale ilinde eşi tarafından vahşi bir şekilde öldürülmüş bulunan Emine Bulut cinayetine yönelik Facebook hesabı üzerinden bir paylaşım gerçekleştirerek; ”Konutların dokunulmazlığını ihlal hafif gelecektir, ‘Ne varki canım arabasını biraz çizmişse’ diyebilirler. Ancak o kesici aletle saatlerce beklemiş olduğunun bir önemi bulunmamaktadır” şeklinde bir ifadede bulunmuştu.

Bu bahsi geçen sözlerin daha önce aralarında konut dokunulmazlığının yanı sıra mala zarar verme konusundaki davaya atfen yazılmış olduğunu iddia eden Erhan Çelik, eski eşini savcılığa şikayet etmiş bulundu. Bunun hemen sonrasında ise Gülben Ergen’in 2 sene 4 aylık bir hapsi talep edildi.