Ünlü şarkıcılardan biri olan Gülben Ergen, NFT aracılığıyla kendisiyle adeta bütünleşmiş olan sözü ”Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz”ı resmi bir şekilde satışa çıkartmış durumda. Ergen, söz konusu bu satıştan elde edecek olduğu geliri de sosyal sorumluluk projesi içerisinde kullanmış olacak.

Jack Dorsey’in yanısıra Saba Tümer ile birlikte Nusret derken ünlü şarkıcılardan biri olan Gülben Ergen de NFT (Non-Fungible Token/ benzeri olmayan dijital varlık) aracılığıyla kendisine ait bir tane sözü satışa çıkartmış oldu.

Adeta herkesin dillerine dolanmış olan sözü ”Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz”ı NFT’ye dönüştürüp açık artırmaya çıkartmış olan ünlü sanatçılardan Gülben Ergen, gelirini kurucusu konumunda yer aldığı Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne bağışlamış olacak. Söz konusu bu haberi sosyal medya hesaplarından Instagram üstünden paylaşmış olan ünlü sanatçı, ‘Magazin dünyası üzerinden çıkıp internet üzerinde klasik hale gelen ‘Bana, unutmayın ki hiç bir şey olmaz’ sözü dijital dünya üzerinde yaşamını sürdürmek için #NFT ye dönüşecek. NFT serimizle ilgili ilk versiyonu Rarible üstünden açık arttırmaya sunulmuş durumda.’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.