2012 senesi içerisinde Pakistan ülkesinde gerçekleştirilen bir yarışmada güzellik kraliçesi olarak seçildiği açıklanan Zanib Naveed, geçirmiş olduğu trafik kazası esnasında feci bir biçimde can vermiş durumda.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Maryland eyaleti içerisinde yaşamını sürdüren ve 25 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan Naveed, lüks bir durumdaki otomobilini kullandığı esnada virajı alamadığından dolayı direksiyon üzerinde yer alan kontrolünü kaybetti.

Güzellik kraliçesinin kullanmakta olduğu lüks araba, bariyerlere çarptıktan hemen sonrasında takla atmaya başladı ve yoldan çıktı. Kazanın yaşandığını görmüş olanlar ise, olayın gerçekleştiği yerde yaşamını yitirdiği bilgisine ulaşılan Naveed’in aracın içerisinden uçmuş olduğunu ifade etti.

Gerçekleştirilmiş olan incelemeler sonrasında ise, Naveed’in herhangi bir şekilde alkol veyahut uyuşturucu kullanımında bulunmadığı tespit edilmiş oldu.

Naveed, 2012 senesi içerisinde Toronto kentinde gerçekleştirilen Miss Pakistan World ismine sahip güzellik yarışması esnasında Lahore’u temsil edip tacın sahibi olmayı başarmıştı. Naveed’in yakın arkadaşlarıyla birlikte akrabası olanlar ise; ”Fazlasıyla temiz ve çok güzel bir ruhu bulunuyordu, sonsuza kadar da özleniyor olacak. O yanımızda olmadan hayatlarımız da hiçbir zaman aynı olmayacak” ifadelerine yer vererek üzüntülerini açık bir şekilde dile getirmiş oldu.