Afrika’da ülkenin en güzelinin seçilmekte olduğu ”Miss Africa 2018” esnasında eşi ve benzeri görülmemiş bir an yaşanmış oldu. Yarışmada 1. olmayı başaran genç kadının saçlarına üst kısımda yer alan fişekler sıçradı ve saçları da aniden alev aldı.

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde gerçekleştirilmiş olan ”Miss Africa 2018” yarışması kapsamında televizyon tarihine geçebilecek bir olay yaşanmış oldu. 1. açıklanmış olduğu esnada sahnede yer alan fişekler genç yaştaki modelin saçına düşüp aniden alev aldı.

Canlı bir şekilde televizyonlarda da yayınlanmakta olan bu yarışmada pek çok genç kadın iseAfrika’nın en güzeli olabilmek amacıyla yarıştı. Yarışma içerisinde Kongo’dan 24 yaşında bulunan Docras Kasinde ise son 2’ye kaldı ve sonrasında ise 1.’liğin sahibi olmayı başardı. Fakat belki de Kasinde’nin yaşamının en önemli anlarından bir tanesi, ani bir şekilde kabusa dönmüş oldu.

Kazananın açıklanmakta olduğu an tepede yer alan fişekler genç yaştaki kadının saçına da sıçradı ve Kasinde’nin saçları ani bir şekilde alev alev yanmaya başladı. Genç yaştaki kadının saçında çıkan alevler de arkadaşları tarafından hızlı bir şekilde söndürüldü. Talihsiz durumdaki yarışmacı olaydan sonra hiçbir şey yaşanmamış gibi seyircileri selamlayarak ödülünü de aldı.

Törenden sonra Miss Africa’nın sosyal medya hesabı üzerinden özel bir açıklama gerçekleştiren Kasinde; ”Ben çok iyiyim, saçlarım da o şekilde. Şimdi daha iyi hissetmekteyim. Çok teşekkürler” ifadelerine yer verdi.