Elazığ ilinde yer alan Sivrice ilçesi içerisinde 6.8 büyüklüğüne sahip depremin hemen sonrasında yardım kampanyaları hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekte. Ünlü durumda bulunan şarkıcılardan Haluk Levent ise yardım kampanyasına destek vermiş ilk isimler arasında bulunuyor.

Levent, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama içerisinde, Elazığ ilinde gerçekleşmiş olan ve bütün Türkiye’yi sarsmış depremin hemen sonrasında AHBAP Derneği’nin harekete geçmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu. Elazığ ili içerisinde çok büyük bir yardım yapacak olduklarını sosyal medya üzerinden duyurmuş bulunan Haluk Levent, sahte bir şekildeki yardım kampanyaları hususunda da takipçilerini uyarmış bulundu.

Levent atmış olduğu tweet üzerinde şu şekilde dedi;

AHBAP Derneği hesabı üzerinde -burs vermiş olduğumuz öğrenciler hariç olarak – toplamda 384.000 Türk Lirası tutarında para var. Bu ay içerisindeki ofis giderleriyle beraber maaşları da ayırdık. Geriye kalan bütün parayla kışlık çadır yaptırarak Elazığ AFAD’a teslim etmekteyiz. Sonuç olarak bu bağışları sizler gerçekleştirdiniz. Sizi de bilgilendirmeyi istedik..

Haluk Levent hemen sonrasında özel bir duyuru daha gerçekleştirerek, AHBAP olarak tam 160 tane büyük çadır almış olduklarını ve bunları da AFAD ekiplerine teslim etmiş bulundukları konusunda duyuru yaptı..