Denizli ili içerisinde belediye otobüsünün şoförü olan Faruk Dere, ani bir şekilde fenalaşıp batılmış olan erkek yolcusunu güzergahından çıkıp hastaneye yetiştirdi.

Dün saatler 22:00 civarında, Bayramyeri – Meska hattı üzerinde sefer gerçekleştiren 20 BL 097 plakasına sahip belediye otobüsünde yer alan bir tane erkek yolcu ani bir şekilde fenalaşıp, bayıldı. Öteki yolcular, bu durumu hemen otobüsün şoförü olan Faruk Dere’ye söyledi. Dere ise bunun üstüne, güzergahından çıkıp bayılmış olan yolcuyu Denizli Devlet Hastanesi’ne yetiştirmiş oldu. Baygın durumdaki yolcu, sağlık görevlilerinin getirmiş olduğu tekerlekli sandalyeye nakledilip tedavisi amacıyla acil servise alındı.

Rahatsızlanmış olan hastayı hastaneye teslim etmiş bulunan otobüs şoförü Dere ise, seferine kalmış olduğu yerden devam etti. Otobüs şoförü görevinde bulunan Dere’nin bu örnek davranışı da yolcular tarafından büyük bir takdirle karşılanmış oldu.

Yaşanmış olan o anlarla ilgili açıklama yapan şoför Dere, Bayramyeri içerisinden hareket ettikten sadece 5 dakika sonrasında 1 tane yolcu gelip arkada bir kişinin rahatsızlandığını ifade etti. O esnada ise aklıma Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız görevinde bulunan Osman Zolan’ın ”Bu şekilde bir durumda yolcuyu, kimseyi hiç bir riske atmadan hastaneye güvenli biçimde yetiştirin” şeklindeki talimatı geldi. İnsanlık görevimizi yaparak, en güvenli biçimde rahatsızlanmış olan yolcuyu en yakında yer alan Denizli Devlet Hastanesi’ne ulaştırmayı başardım. Yolcuyu getirilmiş olan tekerlekli sandalyeye taşıyarak, sağlık görevlilerine de teslim ettikten sonraysa amirlerimizi arayıp durumla ilgili bilgi verdim dedi.