1990’lı seneler içerisinde Beverly Hills 90210 (Evimiz Hollywood’da) ismine sahip bir diziyle tanınmayı başaran Shannen Doherty, mücadele ederek yenmiş olduğu bu hastalığının geri gelmiş olduğunu ve ayrıca dördüncü evrede bulunduğunu ifade etti. Doherty böyle olmasına karşın çalışmaya devam etmekte olduğunu da açıkça anlattı.

48 yaşında bulunan Shannen Doherty, Good Morning America ismine sahip programa konuk olarak katıldı. Ünlü durumda bulunan oyuncu gözyaşı döküp dördüncü evrede kanser olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Doherty yapmış olduğu açıklamada; ”Burdayım, zira bu haberi insanların benim tarafımdan duymasını istedim” ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi.

Doherty, 1 sene öncesinde California’da meydana gelen orman yangınından zarar gördüğü açıklanan eviyle ilgili sigorta firmasından zararı karşılamasını talep etmişti. Fakat söz konusu firma bunu yapmadığından dolayı da mahkemeye başvuruda bulunmuştu. Şimdilerden ünlü oyuncuyu bir de mahkeme süreci beklemekte. Bu esnada Doherty, sigorta firmasıyla yasal bir şekilde zorluklar da yaşamakta ve yakın bir zamanda başlayacak duruşmalara da hazırlık yapıyor. Ünlü durumda bulunan oyuncu; ”Bundan dolayı da bu haberin çarpıtılmasını, mahkeme ile alakalı bir döküman olmasını hiç bir şekilde istemedim. İnsanların söz konusu bu haberi ilk benden duymasını istedim” ifadelerine yer verdi.

2011 senesinden bu zamana kadar Kurt Iswarienko’yla evli durumda bulunan Shannen Doherty, ilk önce 2015 senesinde meme kanserine yakalanmış olduğu konusunda bir açıklamada bulunmuştu. Ünlü durumda bulunan oyuncu hastalığı ile birlikte tedavi sürecini sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşmaktaydı.