Denizli ili içerisinde soğuk havalar semt pazarında yer alan fiyatları olumsuz bir şekilde etkileyerek yükselmesine sebep olurken, bunun yanı sıra pazarcı esnafları vatandaşların üşüdüklerinden dolayı pazar alışverişine gelmiyor olmalarından dert yanmış durumda.

Kent içerisinde çok uzun zamandır süren olumsuz hava koşulları semt pazarları içinde fiyatların artmasına sebep oldu. Pazar içerisinde en fazla satılmakta olan ürünlerin ilk sırasında gelen patates 2 ila 2.5 Türk Lirası tutarı ile birlikte soğan 1.5 Türk Lirası ila 2.5 Türk Lirası tutarı, domates 2.5 Türk Lirası ila 4 Türk Lirası tutarı, portakal ile mandalina 2 Türk Lirası tutarı ila 3 Türk Lirası tutarı ve limon 4 Türk Lirası tutarı arasında satılmakta. Pazarcı esnafları fiyatların daha önceki dönemlere göre yüksek bir durumda olmasının sebebinin de havaların soğuk gitmesinden kaynaklanmakta olduğunu belirttiler.

Pazarcılar soğuk havaların aynı zaman içerisinde iş potansiyelini de düşürmüş olduğunu ifade ederek vatandaşların üşümüş olduklarından dolayı pek çok zaman pazar alışverişlerine çıkmamakta olduklarını meyve ile birlikte sebze ihtiyaçlarını marketlerden karşılamış olduklarını ifade etti. Pazarcı esnafları da fiyatların yüksek bir durumda bulunmasının kendilerinden kaynaklanmamakta olduğunu ürünlerin kendilerine geliş rakamlarının yüksek bir durumda bulunmasından kaynaklandığını da sözlerine ilave ettiler.

Vatandaşların bir kısmı da fiyatların mevsimine bakılırsa fazlasıyla yüksek bir durumda bulunmadığını savunurken bir kısmı da fiyatların çok yüksek olması konusunda dert yanmış oldu.