Perihan Abla isimli dizinin oyuncularından biri olan Songül Ülkü, Kanal D kanalında ekranlara gelen 2. Sayfa isimli programa konuk olarak katıldı. Ülkü, yaşamış olduklarını canlı yayında anlatıp; ”Perran Kutman’ın yer aldığı hiçbir proje içerisinde ben bulunmam.” şeklindeki ifadelerini kullandı.

Ülkü ayrıca, sözlerini şöyle devam ettirdi;

Uyuyacağım zaman bile makyajımı yaparım. Makyaj yaparak o şekilde uyurum. Çocukluğumdan bu zaman tiyatrocu olduğumdan dolayı mı, yoksa bir alışkanlık mı, kendini çok daha iyi hissetmek mi bunu bilmemekteyim. Ben 20 seneden beri Muğla ilindeyim. Orada bir tane restoran açtım. Perihan Abla dizisinden sonra 11 tane sinema filmim var. Şarkıcılıkta yaptım. Köyceğiz içerisinde A sınıfı bir tane restoran açtım. Kapattım ama şimdi. Artık hiç bir şekilde düşmanıma bile tavsiye etmemekteyim.

Sahne çalışmalarım sürüyordu. 10 gün veya 15 gün anlaşarak sahneye gitmekteyim 3 – 4 ay boyunca dönemiyorum. Etiler’de yer alan evimin parası, sahneden kazanmış olduklarımda oraya gitti. En kötü olanı ise muhasebecim bile beni dolandırdı. 1,5 trilyon tutarında param uçtu. Evimle birlikte dükkanımı da soydular. Sıfırda değilim ama çok şükürki. İstanbul’da yer alan evlerimin tapularını alamamaktayım. Arsa satın aldık, kooperatife çevirdik. Çok korkunç olaylar gerçekleşti. 3 tane yüklenici müteahhit değişti. Müteahhit tüm tapuları 2017 senesinde almış. Büyük bir kısmı kaçakmış onlar ortaya çıkmasın diyerek bizim tapuları da verememektelerdi. Savcılığa verdim ve sonrasında evleri teslim ettiler ama tapuları hala alamıyorum.

Perihan Abla aslında çok sorunlu bir dizi idi. Bir gün seti ziyaret için gittim. Gazeteci bir tane arkadaş ‘Perran köpürmekte, çekim için gelmemişsin’ şeklinde konuştu. Bende Perran’ın yanına gittim, o esnada Şevket Altuğ’yla oturmaktaydı. ‘Benim bugün içinde herhangi bir çekimim yok, niçin öyle söyledin?’ şekline sordum. Aniden kıpkırmızı oldu. Perran devamlı olarak ”rolünü azalt” şeklinde konuşuyordu. Ben ise dizi bittikten sonra gidip burnumu kestirdim. Zira ışıkçı bana o kadar kötü bir şekilde ışık tutmaktaydı ki… Sebebini sonrasında öğrendim. Ben o dizi içerisinde çok acılar çektim. Seneler sonra ise bir tane teklif geldi. ‘Perran Kutman’ın yer aldığı hiçbir tane projede kesinlikle yer almam’ şeklinde cevap verdim.