Denizli ilinde yer alan Merkezefendi ilçesi içerisinde beslemekte olduğu sokak kedilerinin zehirlenip telef edilmiş olduğunu iddia eden bir hayvansever, polis ekiplerine şikayette bulunmuş oldu.

Tekstil işçisi olarak çalışan Adnan Kurban, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, Bahçelievler Mahallesi üzerinde beslemekte olduğu sokak kedilerinden 6 tanesinin geçtiğimiz bir ay içinde zehirlenip öldürülmüş olduğunu iddia etti.

En son 2 gün öncesinde bahçede iki tane daha sokak kedisini telef olmuş bir durumda bulduğunu ve bunun hemen sonrasında polis karakoluna gidip durumla ilgili şikayette bulunmuş olduğunu ifade eden Kurban, şu ifadelere yer verdi;

”1 sene öncesinde taşınmış olduğum mahalle üzerinde komşularla beraber sokak kedilerine bakmaktayız. Bu fazlasıyla zorlu bir şekilde geçen kış mevsimi içerisinde sokakta yer alan hayvanları da kendi bütçelerimizle beslemekteyiz. Telef olmuş durumdaki kedilerin ağızları köpürmeye başlamış, yaralar meydana gelmiş. Karın ile birlikte boyun bölgeleri üzerinde de delinmeler mevcut. Zehirlenmiş olduklarını zannediyorum. Kediler için bir tahlil yapılmasını talep ediyorum. Tahlil yapılmamış olduğundan dolayı da zehirlendiklerini hiç bir şekilde ispat edememekteyim ve suç duyurusu yapamamaktayım.”

Kedilerin telef edilmesine neden olanların araştırılmasını talep eden Kurban daha sonrasında ise; ”Hiç bi kimse sokak hayvanlarını sevmek mecburiyetinde değil ancak zarar da vermemeliler, sokak üzerinde yaşamını sürdüren bu masum hayvanları hiç bir şekilde zehirlemesinler. Onların ölmelerini veya öldürülmesini hiç bir şekilde istememekteyiz. Bu söz konusu olayın kimler tarafından yapılmış olduğunun da ortaya çıkartılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.