Ünlü durumdaki Psikiyatri Uzmanlarından Haydar Dümen ve Cihangir’de yer alan komşularından yönetmen Kutluğ Ataman’ın arasında yaşanmış olan ‘’horoz’’ kavgasıyla alakalı karar çıktı.

Ataman tarafından, Dümen çiftinin bahçelerinde yeralan kümeste besledikleri tavuklar ve horozlardan dolayı uykusuz kalıp, hasta olduğundan dolayı 100.000 Türk Lirası istemiyle açmış olduğu tazminat davası, mahkeme tarafından 2 sene sonrasında reddedildi. Dava dosyasının içine gelmiş olan bilirkişi raporu üzerinde, evde gerçekleştirilen keşif esnasında Haydar Dümen’in bir katında 2 tane karga ile 2 tane muhabbet kuşu, bahçe kısmında da 5 tane tavuk beslemekte olduğu bildirilip, ünlü durumdaki doktorun ‘’komşuluk hoşgörüsü sınırlarını almış olduğu’ şeklindeki görüşü yer almıştı.

İstanbul’daki Asliye Hukuk Mahkemesi içerisinde bugün görülmüş olan karar duruşmasına ise Kutluğ Ataman’ın avukatı görevinde bulunan Gülçin Avşar ile Dümen çiftinin avukatı olan Emre Topaktaş katılım gerçekleştirdi. Ataman’ın avukatlığını üstlenen Gülçin Avşar, bilirkişinin kendi müvekkili lehine bir rapor vermiş olduğunu vurgulayıp; ”Daha önceki dönemde tanık şeklinde dinlenmiş olan apartman görevlisiyle birlikte Haydar Dümen’in eski çalışan personeli, bizim lehimize bir ifade vermiştir. Bilirkişi ise ortamın tamamen sağlıklı ve de huzurlu bir durumda olmadığını belirtmiştir. Davanın kabul edilmesine karar verilsin” ifadelerine yer verdi. Dümen çiftinin avukatlığını üstlenen Emre Topaktaş’da tanıklardan bir tanesiyle husumetleri bulunmakta olduğunu ifade ederek, ”Ortada herhangi bir olay veyahut yoktur zarar bulunmamaktadır. Dava kesinlikle reddedilsin” ifadeleri ile konuştu. Duruşmanın sonunda mahkeme ise davanın reddedilmesi konusunda bir karar verdi.