Denizli Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a yürümesi Şeb-i Arus’un 745. yıldönümünden dolayı anma programı gerçekleştirecek. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevine bulunan Osman Zolan, 17 Aralık Pazartesi gününde saatler 20:00’yi gösterirken Pamukkale Üniversitesinin Kapalı Spor Salonu içerisinde gerçekleştirlecek anma gecesine katılmaları için bütün vatandaşları davet ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, öğretileri sayesinde bugün bile dünyayı kendisine hayran bırakmakta olan büyük düşünür ve de mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a yürümesinin 745. yıldönümünden dolayı harika bir anma etkinliğine imzasını atmış olacak. Program ise, 17 Aralık Pazartesi gününde saatler 20:00’i gösterirken Pamukkale Üniversitesinin Kapalı Spor Salonu içerisinde gerçekleştirilmiş olacak.

Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a yürümesi olan ‘Şeb-i Arus’un 745. yıldönümü sebebiyle gerçekleştirilen bu etkinlik kapsamında Selim Öztaş yönetiminde ulunan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Konservatuarı, Türk Tasavvuf Müziği konseriyle birlikte en güzel ilahileri seslendirmiş olacak. Sema gösterilerininde gerçekleştirileceği açıklanan bu etkinlik kapsamında Ali Sürücüoğlu ile birlikte Ahmet Sarıkaya kaside okumaları yapacak, Lokman Kuzdere da bu geceye şiirleri ile birlikte renk katmış olacak.

Anma gecesi için bütün Denizli halkını davet etmekte olan Başkan Osman Zolan açıklaması içerisinde; ”Hz. Mevlana ölümü yaradanla buluşma ve bir düğün gecesi şeklinde görmüş. Bu şekilde evrensel bir değere sahip olduğumuzdan dolayı fazlasıyla şanslıyız. Mevlana gibi bir değere sahip olmak bu ülkeyle birlikte bu millet için dünya üzerinde eşi ve benzeri bulunmayan yegane bir zenginliktir. Bizleri biz yapan bütün değerlerimizi yaşatmakta olduğumuz gibi tasavvuf felsefesinin büyük alimlerinden Hz. Mevlana’yı da gelecek nesiller ile buluşturmayı sürdüreceğiz. Gerçekleştirecek olduğumuz bu büyük buluşma için bütün vatandaşlarımızda davetlidir” ifadelerine yer verdi.