Daha önceki dönemler içerisinde de 4 defa milletvekilliği adaylık başvurusu yapmış olan İbrahim Tatlıses, hiç bir tane başvurusunda aday olarak gösterilmemişti

İzmir ili içerisinde yaşamını sürdüren ünlü türkücülerden İbrahim Tatlıses, AK Parti’ye resmi bir şekilde üye oldu. Üyelikle ilgili formunu Narlıdere İlçe Başkanlığı’na teslim etmiş olan İbrahim Tatlıses’in mesleği ise ”Ses sanatçısı” şeklinde yer aldı.

24 Haziran tarihi içerisinde yapılmış olan milletvekilliği genel seçimleri kapsamında, İzmir 1. bölgeden AK Parti milletvekili aday adayı olduğu açıklanan İbrahim Tatlıses, seçim içerisinde aday gösterilmemiş idi. Seçimlerden daha önce AK Parti’nin tarafından yapılmış olan temayül yoklaması amacıyla teşkilat turu da yapmış olan ve temayül yoklamasına katılım gerçekleştirilen İbrahim Tatlıses, aday listesi içerisine yazılmadı.

İkametgahı Narlıdere içerisinde yer alan İbrahim Tatlıses, yerel seçimlerden önce AK Parti’ye üye olmak amacıyla resmi bir başvurusunu gerçekleştirmiş oldu. AK Parti’nin Narlıdere İlçe Başkanlığı’na ait olan üyelik formunu doldurmuş olan İbrahim Tatlıses, ”meslek” kısmına ise, ”ses sanatçısı” olarak yazdı.

İbrahim Tatlıses form içerisinde 7 tane çocuğunun olduğunu da açık bir şekilde ifade etti. Narlıdere İlçe Teşkilatı, İbrahim Tatlıses’in üyelikle ilgili başvurusunu da kabul etti.

Daha önceki dönemlerde memleketi Şanlıurfa ilinden 3 defa adaylık başvurusu yapmış olan İbrahim Tatlıses, 24 Haziran tarihi içerisinde yapılmış olan milletvekilliği genel seçimleri kapsamında, İzmir 1. bölgesinden AKP milletvekili aday adayı olmuş idi.