Seneler öncesinde küs olduğu İbrahim Tatlıses ile rahmetli Osman Yağmurdereli’nin programı esnasında gözyaşları içinde barışmış olan Mahmut Tuncer, bu görüntüleri ”2. Sayfa içerisinde tekrardan izlediğinde duygusal anlar yaşamış oldu.

İbrahim Tatlıses ile tekrar küs olduğunu ifade eden Mahmut Tuncer, aralarında yer alan meseleyi şu şekilde ifade etti; ”İbrahim ile tekrar küsüz ve konuşmuyoruz, Osman abiyi gördüğümde ise gözlerim doldu. Ankara’ya geldiğim zaman ilk tanıdığım sanatçılardan bir tanesiydi. Küsme sebebimiz 2 kişinin arasında bulunan bir şeydir 3. kişiyi hiç bir şekilde ilgilendirmez. Biz 2 tane hemşehriyiz. Kalp kırıldığı zaman bir daha yapılabilecek bir şey bulunmuyor. İnsanlar ise ağzından çıkacak kelimelerin tam olarak nereye gidecek olduğuna dikkat etmelidir.. İnsanlar ise ağızdan çıkmış olanlara ve silahtan çıkacak kurşuna kesinlikle dikkat etmeli. Afrin meselesi konusunda kırılmıştım. Bizleri davet etmemişlerdi, ben ise o gün bir programa gitmiştim. Program içerisinde bana ”Seni davet ettiler mi?” şeklinde bir soru sordular, ben ise ”Etmediler” şeklinde cevap verdim.

Tatlıses açıklaması içerisinde, ‘Evlatlarımız için bizler her yere seve seve gitmekteyiz’ ifadelerine yer vermiş. Sonra Tatlıses çıkarak ”Bizler herkesi davet ettik” ifadelerine yer vermişti. Erkek adam erkek adamlara söyler, sonra gelmeyenlere de ”Yusuf yusuf ettiler” ifadelerine yer verdi. Ben ise daha sonrasında tek başıma Afrin’e gittim. Benim ise ”Davet etmediler” şeklindeki açıklamamdan sonra bu şekilde dedi. O arasada ben hiç bir şekilde açmam, ben arasam bile o açmaz.”