Güçlü sesiyle birlikte dansı ve de enerjisi sayesinde isminden sık bir şekilde söz ettirecek olan Funda, ”yüksek sesle bir özür lazım, affedersin demekle ‘’Yanmaz Ağzın’’ diyip yeni bir tane single çalışmasıyla müzik dünyasına çok hızlı bir şekilde giriş gerçekleştiriyor.

Sony Music etiketi ile çıkmış olan ‘‘Yanmaz Ağzın’’ isimli şarkısının sözleri Gökhan Şahin, beste ile aranjesi de ünlü müzik yapımcılarından İskender Paydaş’a ait.

2012 senesi içerisinde Belçika’dan Türkiye’ ye gelmiş olan Funda’nın, ülkemize giriş yaptıktan sonra ki ilk single çalışmasını yapmış olan İskender Paydaş ile yolu çok uzun bir aranın sonrasında yeniden kesişmiş oldu. Seneler sonrasında ‘‘Yanmaz Ağzın’’ isimli şarkısıyla yepyeni bir çalışmaya beraber imza atmış olan ikili ‘‘Yılın en fazla dinlenen şarkısı olmak için adayız’’ ifadelerine de yer verdiler.

Şarkıya ait olan klip çekimleri ise, Ümraniye Film Platoları içerisinde 18 saat devam eden çok titiz bir çalışma ile son dönemin en kabiliyetli yönetmenlerinden biri olarak gösterilen Mustafa Özen tarafından 30 kişiden oluşan kalabalık bir ekiple gerçekleştirilmiş oldu.

Funda’nın ‘‘Yanmaz Ağzın’’ ismine sahip olan single çalışması ise, Sony Music etiketi ile 7 Aralık Cuma gününde (bugün) bütün dijital müzik platformları içerisinde yerini almış olacak.