Denizli ili içerisinde ilçelere yolcu taşımacılığı gerçekleştiren minibüs ile birlikte midibüs araçları üzerinde zam uygulaması başlamış durumda. Ulaşıma yapılmış olan zamdan vatandaşlar ise memnun bir durumda olmadıklarını ifade etti.

Denizli ili içerisinde ilçe ulaşım arabaları üzerinde yer alan şoförler, araçların bakımının yanı sıra akaryakıt fiyatları üzerindeki artışlar sebebiyle, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde yer alam Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) zam isteğinde bulunmakta olduklarını ifade ettiler. Yapılmış olan hesaplamalar kapsamında her bir ilçeyle ilgili olarak farklı bir ücret tarifesi belirlenmiş oldu. Bunun üstüne de yeni düzenleme yürürlüğe sokularak ulaşıma zam gerçekleştirildi. En uzak ilçelerden bir tanesi olarak bilinen Çameli ilçesine fiyat 22 Türk Lirası tutarında belirlenmiş durumdayken, Beyağaç ilçesiyle ilgili olarak ulaşım ücreti 21 Türk Lirası tutarında belirlenmiş oldu. En az ilçe ulaşım fiyatı da Sarayköy ilçesine 6 Türk Lirası tutarında belirlenmiş oldu.

Diğer taraftan geçmiş olduğumuz aylar üzerinde paylaşılan ücret tarifeleri de yeni uygulanmaya başlanmış durumdayken, şoförlerden bazıları da uygulamanın kesin bir şekilde başlamadığını ifade etti.

Çal ilçesinde ulaşımı sağlamakta bulunan şoför esnaflarından biri, uzun bir zamandan beri zam gelmemiş olduğu ve zam geldiği zaman da vatandaşların çok fazla tepki göstermekte olduğunu ifade etti.