2006 yılında Hayalet Sevgilim isimli şarkısıyla adeta bir fenomen haline gelen İrem, hayranlarına tam 15 senenin ardından bir sürpriz yaptı. Gitme adını verdiği tekli çalışmasını müzikseverlerle buluşturan İrem, kısa zaman içinde yeni şarkısıyla da yine gündeme geldi.

Sözü ve müziğini İrem Aydın’ın yazmış olduğu Gitme ismine sahip yeni şarkının aranjesinde de Cenk Çelebioğlu’nun imzası var. Mix ile mastering işlemleri Aliş Kaygusuz tarafından yapılan şarkıda canlı enstrumanlarda ise gitarda Selahattin Güzelel’in yanı sıra piyanoda da Cenk Çelebioğlu, ud ve cümbüşte ise Enes Yolcu yer alıyor.

Sözlerinin yanı sıra görüntüleri sebebiyle de dikkatleri çekmeyi başarmış olan video klibin yönetmen koltuğunda Berk Turhan yer alıyor.. Gitme ismine sahip olan şarkı kısa zaman içerisinde İrem Aydın’ın hayranları tarafından çok fazla beğenildi ve hızlı bir şekilde yükselmeye, hit olmaya başladı. Avrupa Müzik etiketi ile bütün dijital platformlar üzerinde yer almaya başlayan Gitme isimli şarkı video klibi ile birlikte de Youtube platformu üzerinde müzikseverlerle buluşmuş durumda.