Ünlü şarkıcılardan biri olan İrem Derici’nin iki hafta öncesinde vermiş olduğu konseri esnasında şarkının arasında sinkaflı bir söz söylemiş olduğu anların videosu açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Çıkmış olan görüntüler esnasında yanlış anlaşılmış olduğunu ifade ederek üzgün olduğunu açıkça ifade eden Derici’ye ünlü sanatçılardan da destek gelmiş oldu.

Ünlü şarkıcılardan biri olan İrem Derici, geçmiş olduğumuz günler içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kartepe Kış Festivali esnasında sahneye çıkmıştı. Yıldızının parlaması konusunda çok büyük bir etkisi bulunan Kalbimin Tek Sahibine adlı şarkıyı söylediği esnada orkestrasını susturup ”Burda bulunmayan melekler benim g.tümü yesinler” ifadelerine yer verdi. Derici’nin cümlesi içerisinde geçirmiş olduğu ”Melek” ifadesi de dini bir durumdaki değerlere bağlandığı için sosyal medya üzerinde tepki mesajları yağmaya başladı.

Söz konusu bu görüntülerin sosyal medyaya yayılmış olmasıyla adeta linç edilmeye başladığını ifade eden Derici, önceki gün Kanal D ekranları üzerinde yayınlanmış olan Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa isimli programa konuk olarak katıldı. Yanlış anlaşıldığından dolayı özür dilemiş olan İrem Derici’ye ünlü sanatçılardan da destek hiç bir şekilde gecikmedi. Hadise’nin mesaj atıp destek olmayı sürdürdüğü şarkıcıya Bülent Ersoy’dan da destek hiç bir şekilde gecikmedi. Canlı yayına telefon aracılığıyla bağlanmış olan Diva açıklamasında; ”İrem Derici o şekilde saygısız bir insan değildir. Yüreğinde büyük bir Allah korkusu bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi. Usta durumdaki sanatçının sözlerinden dolayı duygulanmış olan Derici de, ağlamamak amacıyla kendisini çok zur tuttu.