Ünlü şarkıcılardan biri olan İrem Derici, geçmiş olduğumuz günler içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe Kış Festivali esnasında sahneye çıkmış oldu. Yıldızının parlaması konusunda çok büyük bir etkisi bulunan Kalbimin Tek Sahibine adlı şarkıyı söylediği esnada orkestrasını susturmuş olan İrem Derici, sinkaflı bir söz söylemiş oldu. Belediyenin kendisini kınamasının hemen sonrasında konuşma gerçekleştiren İrem Derici, yanlış anlaşılmış olduğunu ifade etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte Kartepe Belediyesi’nin 18 Ocak gününde ortaklaşa bir şekilde gerçekleştirdiği KarFest esnasında sahneye çıkan İrem Derici, sahne esnasında söylemiş olduğu sözlerden dolayı sosyal medya üzerinde çok büyük bir tepki görmüş oldu. Sahne üzerinde ”Kalbimin tek sahibine” adlı şarkıyı seslendirmekte olduğu esnada şarkının meleklerle alakalı bölümü esnasında ”Burda olamayan melekler de benim g.tümü yesin” ifadelerine yer verdi. Söz konusu bu görüntülerin hızlı bir şekilde yayılmasının hemen sonrasında pek çok sayfa Derici’yi eleştirmekteyken konuyla alakalı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de özel bir açıklama gerçekleştirdi.

Olayın kısa zaman içerisinde büyümesinin hemen sonrasında Instagram hesabı üzerinden video çekip bir açıklama gerçekleştiren İrem Derici, melek şeklinde söz ettiği kişinin kendi vokalisti olduğunu ve konsere gelecek uçağı kaçırarak konsere gelemediğinden dolayı ona karşı kızgınlığını bu şekilde ifade etmiş olduğunu ifade etti. Yanlış anlaşılmış olduğunu da açıklayan Derici, herkesten de bu konuyla ilgili özür dilemiş oldu.