Formsante isimli dergiye özel bir konuşma gerçekleştiren ünlü oyunculardan İrem Helvacıoğlu, formda bulunan görüntüsünü yalnızca deniz ürünlerinin tüketilmekte olduğu ”pesketaryen” isimli diyete borçlu durumda bulunduğunu ifade etti.

Sen Anlat Karadeniz isimli dizi ile birlikte yıldızı parlamış olan ünlü oyunculardan İrem Helvacıoğlu’nun fit görüntüsünün sırrı açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

Yalnızca deniz ürünleri tüketmeye başlayan 30 yaşında bulunan ünlü ve başarılı oyuncu, ergenlik döneminde almış olduğu 20 kiloyu da ”pesketaryen” diyeti ile vermiş oldu.

Helvacıoğlu yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Pesketaryen diyeti ile 6 ay içerisinde zayıfladım. Balık haricinde bir et yememekteyim. Dedem bir çiftçiydi ve ben de hayvanlarla büyümüş oldum. Bağ kurmuş olduğum hayvanları yiyememekteyim. Acıktığım zaman su içerek erken uyuyorum” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Deniz mahsülleri tüketimi gerçekleştiren ama farklı et ürünü yememekte olan insanlara ”pesketaryen” adı verilir. Pesketaryen isimli bu diyet kırmızı ile birlikte beyaz et tüketimi yapmamak, sebze ağırlıklı bir şekilde beslenmenin yanı sıra balık ile birlikte peynir ve yumurta tüketimi gerçekleştirmek olarak tanımlanabilir.