Ünlü şarkıcılardan biri olan Işın Karaca’nın Alzheimer hastalığıyla mücadele eden anneannesi Keziban Cansızoğlu, 89 yaşındayken yaşama gözlerini kapattı. Ünlü durumdaki şarkıcı, kötü olan bu haberi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla duyurmuş oldu.

Son günler içerisinde yapmış olduğu çıkışlardan dolayı çok sık bir şekilde gündeme gelmeye devam eden Işın Karaca, almış olduğu acı haber ile adeta yıkılmış oldu. Alzheimer hastalığıyla mücadele eden anneannesini yitirmiş olan Karaca, ‘Her şeyi unuttuğundan dolayı bazen nefes almayı dahi unutuyordu’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Işın Karaca Kimdir?

Londra kentinde dünyaya gelen Işın Karaca, öğrencilik senelerinde başlamış olduğu müzik yaşamını Londra IV King Edward Okulu içerisinde Tiyatro oluma esnasında da devam ettirdi.

Kıbrıs asıllı restoran işletmecilerinden biri olan Şeniz Büyükkaraca’yla Afyon asıllı emlakçı olan Ali Büyükkaraca’nın ilk çocukları şeklinde dünyaya gözlerini açmıştır. İngiltere içerisinde Müzikal Tiyatro’nun üstüne eğitim gördü. 19 yaşındayken yapmış olduğu Soner KIVANÇ evliliğinden Erda Kıvanç (1993) isminde bir tane oğlu bulunmaktadır.