Buldan Belediye Başkanı görevinde bulunan Mustafa Gülbay, partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmiş olduğunu açıkladı.

Gülbay, yapmış olduğu yazılı açıklaması içerisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut halinde çok ciddi problemlerinin bulunmakta olduğunu ifade etti.

Buldan halkı ile hiçbir probleminin olmadığını ifade eden Gülbay, şu ifadelere yer verdi;

”Benim Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisi ile herhangi bir problemim yok. Benim sürekli olarak fabrika ayarlarına dönmesinin gerekli olduğunu söylediğim Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili problemlerim var. Birbirini yemekte olan, birbirinin ayağını kaydırmaya çalışmakta olan Cumhuriyet Halk Partisi ile problemlerim var. Ben hiç bir şekilde haksızlığa uğramadım, ancak sizler haksızlığa uğradınız. Buldan çok büyük bir haksızlığa uğramış oldu. Adil bir durumda olmadı bu işler. Çok büyük bir ayıptır. Çamur at ve izi kalsın politikası ile sağlıklı ve de saygılı bir siyaset hiç bir şekilde inşa edilemez. Bugün itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeliğinden istifa etmekteyim.”

Belediye başkanlığı boyunca tüm partilere eşit mesafede durmakta olduğunu ve herkesi bir baş tacı görüp hizmet sunmaya çalışmakta olduğunu ifade eden Gülbay, yanlışa hiç bir şekilde izin vermemiş olduğunu da açıkça ifade etti.