Denizli ilinde yer alan Çal ilçesi içerisinde öğrenci servislerine yönelik olarak kış lastiğinin yanı sıra emniyet kemeri ile alakalı özel bir denetim yapılmış oldu.

Çal ilçesinde yer alan Yukarıseyit isimli mahalle içerisinde jandarma trafik ekipleri tarafından bölgede yer alan okul servislerine yönelik olarak özel bir uygulama gerçekleştirildi. Gerçekleştirilmiş olan söz konusu bu uygulam esnasında toplam da 13 tane arabada denetlemeler yapıldı. İçerisinde tam tamına 12 tane öğrencinin yer aldığı bir tane servis arabasına da öğrencilerin emniyet kemeri takmamış olduğundan dolayı 230 Türk Lirası tutarında, araç üzerinde mevzuata göre takılı bir durumda bulunması gereken kış lastiği olmadığından dolayı da tam tamına 625 Türk Lirası tutarında bir cezai işlem uygulanmış oldu. Denetleme gerçekleştirmiş olan jandarma ekipleri tarafından ayrıca öğrenciler için emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğu konusunda bir bilgi aktarıldı ve servis şoförü için de emniyet kemerinin yanı sıra kış lastiğinin ne kadar önemli olduğu konusunda bilinçlendirmeyle birlikte gerekli uyarılar yapılmış oldu.

Jandarma ekipleri tarafından öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirmiş oldukları sempatik tavırları da kameralara net bir şekilde yansımış oldu.