Denizli ilinin Honaz ilçesi içerisinde, ”kablo faresi” lakabına sahip bir şahıs direkler üzerinden kesip çalmış olduğu kablolarla köylerde yaşayanları günler boyunca telefonsuz ve aynı zamanda internetsiz bırakmış oldu. Meydana gelen kablo hırsızlıklarının peşini hiç bir şekilde bırakmamış olan JASAT bünyesindeki ekipler, 11 tane suç kaydı olduğu bilgisine ulaşılan şahsı gerçekleştirdiği başarılı bir operasyonla birlikte çalmış olduğu kabloları yaktığı esnada suçüstü yakalamış oldu.

Söz konusu bu olay ise, Honaz ilçesi içerisinde meydana geldi. Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa ortalama bir şekilde 15 günden bu yana ilçenin farklı mahalleleri üzerinde gerçekleşen kablo hırsızlığı olaylarının ardından özel bir çalışma başlatmış olan Denizli Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT)’nde görevli olan ekipler son olarak İzzet Bektaş (28) adlı şahsa ulaşmış oldu. Hemen sonrasında 11 tane farklı suçtan kaydı olduğu bilgisine ulaşılan şahsı takibe almış bulunan ekipler Bektaş’ı telefon direkleri üzerinden kesip çalmış olduğu kabloların içerisinde yer alan bakırların satma maksadıyla eritmekte olduğu esnada suçüstü yapmış oldu. JASAT timleri gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile birlikte ”kablo faresi” lakabına sahip olan Bektaş’ı gözaltına almış oldu. Şahıs Jandarma içerisinde gerçekleşen işlemlerinin hemen sonrasında ise adliyeye sevk edilmiş oldu.

Şahsın çalmış olduğu kablolar sebebiyle de bazı mahalleler üzerinde kaç günden beri sabit hat telefonlarıyla birlikte internetlerin kesik durumda bulunduğu ifade edildi.