Denizli ili içerisinde iletim hattı üzerinde yer alan bakır kabloları çalmakta oldukları iddiasıyla gözaltına alındığı açıklanan 6 şahıstan 3 tanesinin tutuklandığı bilgisine ulaşıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa İl Jandarma Komutanlığına bağlı bir durumda bulunan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Acıpayam ilçesiyle birlikte Çameli ilçesinde iletişim konusunda aksamalar meydana gelmesinin sonrasında çalışma başlattı. Yapılmış olan araştırma esnasında aksamaların direklerde yer alan kabloların kesilip çalınmasından kaynaklanmış olduğu tespit edilirken, iletim hattı üzerinde yer alan kabloların plastik kısmının eritildikten sonra satılmakta olduğu da belirlendi.

JASAT ekipleri tarafından Acıpayam ilçesinde yer alan Kelekçi Mahallesi üzerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında, Sinem D. (24) ile birlikte eşi olduğu bilgisine ulaşılan Süleyman D. (29)’in yanı sıra Latif G. (51), Hüseyin Y. (29), Burhan G. (24) ve ayrıca Ali G. (29) suçüstü bir şekilde yakalanmış oldu.

Gözaltına alındığı açıklanan zanlılarla beraber el konulduğu açıklanan bir minibüste gerçekleştirilen aramalar esnasında da ortalama 500 metrelik bir kablo ele geçirilmiş oldu. Zanlıların bölge üzerinde farklı tarihler içerisinde 10 tane darklı kablo hırsızlığı olayına karışmış oldukları tespit edildi.

Jandarma içerisinde gerçekleşen işlemlerinin sonrasında adliyeye sevki yapılan 1 tanesi kadın 6 tane şüpheli arasından Latif G. (51) ile birlikte Ali G. (29) ve Burhan G. (24) tutuklanarak cezaevine gönderilirken öteki zanlılar da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış oldu.