Denizli ilinin Çal ilçesi içerisinde gerçekleştirilen bir operasyon kapsamında yılbaşında piyasaya çıkartılmak üzere hazırlanmış durumdaki 1.120 litre olduğu açıklanan kaçak bir içki ele geçirildiği bilgisi verildi.

İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri, yaklaşmış olan yeni seneden dolayı kaçak içki satıcılarına yönelik bir şekilde çalışma başlattı. Çalışmanın dahilinde, Süller Mahallesi içerisinde bir adreste yer alan boş dairede gerçekleştirilen arama kapsamında, satışa hazır bir biçimde bandrolsüz şekilde hazırlanmış durumdaki 1.120 litrelik bir kaçak içkinin ele geçirilmiş olduğu ifade edildi.

Olayla alakalı olarak gözaltına alınmış olan 4 tane şüpheliye toplamda 77.000 lira tutarında idari para cezasının kesilmiş olduğu açık bir şekilde öğrenildi.

Yetkililer ise, kaçakçılık yapıp haksız kazanç elde etmiş olan kişi ve organizasyonlara yönelik gerçekleştirilmiş olan başarılı operasyonlara büyük bir hassasiyet ve titizlikle devam edecek olduklarını bildirdi.

FETÖ’ye de operasyon yapıldı

Denizli ili içerisinde Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında 4 kişinin yakalandığı açıklandı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının yürütmekte olduğu soruşturma dahilinde haklarında gözaltı kararı verilmiş olan zanlıların yakalanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve de Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında, örgüt üyesi oldukları iddia edilen 4 kişi de gözaltına alındı. Şüpheli şahısların evlerinde gerçekleştirilen aramalar kapsamında ele geçirilmiş olan döküman ve dijital durumdaki materyallere el konuldu.
Gözaltına alınmış olan şüphelilerin emniyet içerisindeki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.