Kadınlar Futbol 3. Ligi içerisinde mücadeleye devam eden, kısa tarihi içerisinde 2 defa şampiyonluk yaşayarak kadrosunda 5 tane milli oyuncu barındırmakta olan Denizli ilinin tek kadın futbol takımlarından Horozkent Spor Kulübü sonunda isyan bayrağını açmış oldu.

Yöneticiler ile birlikte futbolcular kendilerine yeterli bir destek verilmemekte olduğunu belirtip oymamakta oldukları sahanın fazla kötü şartlarda bulunduğunu ifade etti. Kadın futbolcular ayrıca soyunma odalarının dış taraftan görülmekte olduğunu, bu durumun ise kendilerini fazlasıyla rahatsız etmekte olduğunu ifade ettiler.
Başkan yardımcısı görevinde bulunan Abdülbaki Aras ise; ”Kulübümüzü kurulmuş olduğu senede şampiyon yapmayı başardık. Geçtiğimiz sene Türkiye Yıldız Kızlar Şampiyonu olmayı başardık. Bu yeni kulübe koskoca Denizli ili içerisinde sahip çıkmaya çalışan hiç kimse yok. Denizli ili içerisinde yaklaşık olarak 120 tane futbol kulübü mevcut. Bunların arasında yer alan tek kadın futbol takımı ise biziz. Deplasmana gittiğimiz esnada maalesef hiçbir tane kurum ve de kimseden araba parası bile bulamamaktayız. Bu şekilde devam ederse de son kadın futbol takımı olarak bilineceğiz” ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi.

Oyuncular arasında yer alan Mesude Alayont ile Yağmur Gözder ise olanaksızlıklardan dolayı çok yakındı. Mesude, oynamış oldukları son maç içerisinde bir sınıfta soyunmak mecburiyetinde kalmış olduklarını açıkladı. Kaleci olan Yağmur da; ”Bizler Denizli ilinde yaşamaktayız ve Denizli ilinin tek kadın takımı biziz. Saha ile birlikte soyunma odalarında problem yaşamaktayız. Ya bir tane dersliği veyahut bir tane spor odasını soyunma odası şeklinde kullanmaktayız. Verilmiş olan odaların camları dış tarafa tamamen açık. Bu konuyla ilgili hiçbir önlem alınmamakta. Giyinmiş olduğumuz yerlerin kapılarının anahtarları bile mevcut değil” şeklindeki cümlelere yer verdi.