Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan Meslek Edindirme Kurs Merkezleri (DENMEK) içerisinde yapılan ücretsiz durumdaki kurslara katılmakta olan kadınlar hem öğrenmekte, hem üretmekte, hem ise üretmiş oldukları ürünleri DENMEK El Sanatları Satış Merkezi içerisinde satıp aile bütçesine bir katkı sağlamakta.

DENMEK sayesinde bazıları kızının eğitimle ilgili masraflarını karşılamakta bazıları da emekliliğin tadını çıkartmakta. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Meslek Edindirme Kurs Merkezleri (DENMEK) bünyesi içerisinde 32 değişik branşta ücretsiz bir şekilde kurslar sürmekte. DENMEK içerisinde gerçekleştirilmekte olan ücretsiz kurslara katılım gerçekleştiren kursiyerler hem öğrenmekte, hem üretmekte, hem ise üretmiş oldukları ürünleri, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Sanat Merkezi içinde bulunan DENMEK El Sanatları Satış Merkezi içerisinde satış gerçekleştirip ailelerinin bütçelerine katkı sağlamakta. Kursiyerler ise el emeği ve göz nuru olan ürünlerinin DENMEK El Sanatları Satış Merkezi içerisinde satıp ev ekonomisine kazandırılması konusunda başrol oynamakta olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan’a teşekkür etmekte.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, kadınlara yönelik bir şekilde pozitif ayrımcılık hususunda çok büyük bir hassasiyet göstermiş olduklarını belirtti. DENMEK bünyesi içerisinde 32 farklı branşta kurs vermiş olduklarını ifade eden Başkan görevindeki Osman Zolan, bütün Denizlilileri de bu kurslara katılması için davet edip, ”Kadın mutlu ve huzurlu ise toplumda çok mutlu olur. Bizler sürekli olarak hanım kardeşlerimize destek olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.