Denizli ili içerisinde kalp krizinden öldüğü açıklanan polis memurlarından Erkan Altıntaş’ın (44) cenazesi, emniyet müdürlüğünün önünde gerçekleştirilen törenin sonrasında toprağa verilmek amacıyla memleketi Aydın ilinin Nazilli ilçesine yollandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’nün Bölge Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğü içerisinde görevli durumdaki polis memurlarından Erkan Altıntaş, gece nöbetinden çıkınca dün sabah, Merkezefendi ilçesinin Karahasanlı Mahallesi’nde yer alan evine döndü. Evli ve de 2 tane çocuk babası olduğu açıklanan Altıntaş, kalp krizi geçirdi. Ambulans ile birlikte Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış olan Altıntaş, gerçekleştirilen müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Altıntaş amacıyla bugün görev yapmakta olduğu Denizli İl Emniyet Müdürlüğü binasının hemen önünde cenaze töreni gerçekleştirildi. Törene ise, Denizli Valisi görevinde bulunan Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı görevinde bulunan AK Partili Osman Zolan, Garnizon Komutan Vekili görevinde bulunan Albay Bilal Öztürk, kaymakamlar, ilçelerin belediye başkanları, üst düzeydeki polis müdürleri ile çok fazla sayıda polis memuru katılım gerçekleştirdi. Kadın polis memurları ise Altıntaş’ın eşi Özlem Altıntaş’ı sürekli olarak teselli etmeye çalışırken, kızlarından Sinem (14) ve Ceren Altıntaş (10) tören esnasında gözyaşlarını tutamadılar.

İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir, Altıntaş’ın ailesine de bir başsağlığı diledi. Tören esnasında Altıntaş’ın özgeçmişi herkese açık bir şekilde okundu. Dua edilmesinin hemen sonrasında, Altıntaş’ın cenazesi, toprağa verilmek amacıyla memleketi Aydın ilinin Nazilli ilçesine doğru uğurlandı.