Google şirketi, Aramalar hizmetiyle ilgili olarak karanlık mod özelliğinin testlerine başlamış durumda. Bu söz konusu özellik, Google şirketine ait durumda bulunan arama sayfasıyla sonuçların listelenmekte olduğu sayfanın, karartılmasını sağlamakta. Test edilmiş olan bu özelliğin bütün kullanıcılara ne zaman sunulacak olduğu da şu anda bilinmemekte.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Google şirketi, arama motoruyla ilgili olarak karanlık tema konusundaki özelliği test etmeye başlamış durumda. Windows ile birlikte macOS kullanıcılarının üstünden gerçekleştirilmekte olan söz konusu test, Google kullanarak arama yapmaya çalışacak olmanız halinde hem ana arama sayfasını hem ise arama sonuçlarına ait durumda bulunan sayfaları karartmış oluyor. Arama motoru, çok siyah renge sahip bir tonun yerine koyu gri renge bürünmüş oluyor.

Kullananlar, Google şirketinin test etmeye başlamış olduğu söz konusu bu yeni özelliği değişik tarayıcıların üstünden görüntüleyebilmekteler. Yani isterseniz Egde kullanmakta olun dilerseniz de Google Chrome adlı tarayıcı, arama sayfasını karanlık mod ile kullanabiliyor olacaksınız gibi gözükmekte. Özelliği deneyimlemiş olan kullanıcılar, kendileri için çok daha değişik seçenekler sunulmakta olduğunu ifade ediyorlar. Böyle olması da sistem temasını çok sık bir şekilde değiştirmekte olan kullanıcıların, Google Aramalar adlı uygulamayı otomatik bir şekilde değiştirebilecek oldukları anlamına gelmekte.