Sosyal medya hesabı üzerinden papağana yapmış olduğu işkence videosunu paylaştıktan hemen sonra çok büyük bir tepki görmüş olan Murat Özdemir 21 günlük bir süreyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi içerisinde yatacak. Özdemir’e öte yandan 5.254 lira tutarında bir para cezası da uygulandı.

Televizyonda yayınlanmakta olan bir yarışma programı sayesinde tanınan Murat Özdemir, papağanına yapmış olduğu işkence videosunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşınca çok büyük bir tepki görmüş oldu. Dün akşam saatleri içerisinde gözaltına alınıp Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne getirilmiş olan Özdemir, burda gerçekleştirilen işlemlerinin hemen sonrasında sabah erken saatlerde Çağlayan’da yer alan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Ters kelepçeli bir şekilde adliye binasına getirilmiş olan Özdemir’e ise ”hayvana eziyetten” dolayı bir işlem yapıldı ve ayrıca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmesi konusunda bir karar verildi. Bakırköy Ruh ile Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürülmüş olan Özdemir’in 21 gün boyunca hastanede yatacak olduğu da öğrenildi.

Diğer taraftan Özdemir’e, 5.254 lira tutarında bir para cezası da uygulandı.

Tarım ile Orman Bakanlığının 1. Bölge Müdürlüğüne bağlı İstanbul Şube Müdürlüğü’nün tarafından, Özdemir hakkında 4915 Sayısına sahip Kara Avcılığı Kanunu’nuna istinaden idari bir yaptırım kararı alınmış durumda.
Buna bakılırsa, Özdemir’e 5.254 lira tutarında bir para cezası verildi.