Denizli ili içerisinde sobadan sızmış olan karbonmonoksit gazından etkilendiği açıklanan çiftin hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Ailenin 6 yaşında olduğu öğrenilen çocukları da gece babaannesinde kaldığından dolayı zehirlenmekten kurtulmuş oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, söz konusu bu olay Pamukkale ilçesinde yer alan Akhan Mahallesi’nin Çamlık Caddesi üstündeki iki katlı binanın giriş kat kısmında gerçekleşti. Öğlen saatlerine doğru meydana gelen olay esnasında, uyumakta olan ev sahiplerinden Ramazan Güngördü ev içerisinde bir duman bulunduğunu fark etti. Hemen sonrasında ise eşi Ebru Güngördü’yü uyandırarak durumunun kötü olduğunun farkına varan Ramazan Göngördü hızlı bir şekilde sağlık ekiplerini arayarak yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında bölgeye ambulanslar yönlendirildi. Olayın yaşandığı yere intikal eden ambulanslar çifti hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesine götürdü. Çift arasından Ebru Göngördü’nün sağlık durumunun çok ciddi olduğu bilgisine ulaşılırken, Ramazan Göngördü’nün da ambulans ile birlikte hastane içerisinde gerçekleştirilen müdahalesinin sonrasında durumunun iyiye gittiği ifade edildi.

Polis ekipleri tarafından olayla alakalı soruşturma başlatılmış olduğu bilgisine ulaşılırken, çiftin 6 yaşında bulunan ufak çocuklarının da gece üst katta oturduğu bilgisi verilen babaannesinin yanında kalmakta olduğu ve bundan dolayı da olaydan kurtulduğu bilgisi verildi.