Denizli ilinde yer alan Sarayköy ilçesi içerisinde, başına bir kask taktığı açıklanan esnaf komşularıdan biri olan Nail D. (55) tarafından, eşinin yanı sıra kızıyla beraber silahlı saldırıya uğradığı açıklanan kırtasiyecilerden Mustafa B. (52), korkuyla dolu o anları açıkça anlattı. Saldırganı anca 15 dakika boyunca devam eden boğuşma sonrasında etkisiz bir duruma getirebilmiş olduğunu ifade edilen Başkaya; ”Olay gerçekleşmeden sadece bir gün öncesinde bana çay ısmarlamıştı. Hatta elinde yer alan yaraya dükkanım içerisinde de yara bandı yapıştırmıştım” ifadelerine yer verdi.

Elde edilen bilgilere bakılırsa söz konusu bu olay 16 Kasım Cumartesi gününde, Aşağı Mahalle de yer alan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir apartman içerisinde gerçekleşti. Berberlik yaptığı açıklanan Nail D. isimli şahıs, kafasına kask taktıktan sonra aynı sokak üzerinde kırtasiye dükkanı bulunduğu bilgisine ulaşılan komşularından Mustafa B.’nın ailesiyle yaşamını sürdürdüğü 2. katta yer alan dairenin kapısına kadar geldi. Bu esnada kapıya çıkmış olan Mustafa B. ise, eli tabancalı bir durumdaki saldırganla karşılaşmış oldu. İkilinin arasında meydana gelen arbede, evin yatak odası kısmında sona erdi. Arbede esnasında tabancadan çıkmış olan kurşunlar, Mustafa B.’yı bacak kısmından, eşi olan Fatma B.’yı (46) ise karın kısmından vurup, yaralamış oldu.

Silah seslerini duymuş olan apartmanda yaşayanların ihbarda bulunmasının sonrasında adrese, polis ekibiyle birlikte sağlık ekibi yönlendirildi. Polis ekipleri şüpheli durumda bulunan Nail D.’i gözaltına almış bulundu. Başkaya çifti de hızlı bir şekilde ambulansla, Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedavilerinin hemen sonrasında Mustafa ve Fatma B. çifti taburcu edilmiş durumdayken, Nail Demir çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.