Aslı Şafak tarafından sunulan ”İşin Aslı” adlı programa konuk olarak katılan Hülya Avşar’ın boşanmış olduğu eski eşi Kaya Çilingiroğlu, kadın haklarıyla alakalı sorulmuş olan sorulara çok ilginç yanıtlar verdi.

Bugüne dek 2 defa evlenerek boşanmış olan spor yorumcularından Kaya Çilingiroğlu, kamuoyu içerisinde yalnızca kadınlara haksızlık yapılmamış olduğuna dikkat çekmiş olan Çilingiroğlu, nafakaya karşı bakış açısı ile birlikte dikkat çekmiş oldu.

Kadınlar kadar aslında erkeklerin de çok fazla şiddet görmüş olduğunu savunmakta olan Çilingiroğlu; ”Kadınların da erkekten daha az ezilmiş olduğunu düşünmemekteyim. Erkeklere tecavüz edenler yok mu bu ülke içerisinde? Erkekler de eziyet çekmekte. Adam misal olarak evlilik gerçekleştiriyor, sonra boşanmayı istiyor. Karısına da ”Beni bırakta gideyim” şeklinde konuluyor. Bu defa da eşi ”Sen benim için bu kadar para ödeyeceksin” şeklinde konuşuyor. Bu nafaka da nedir abi?” ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi.

Çilingiroğlu sonrasında ise; ”Siz kadınlardan tam olarak ne çektiniz Kaya Bey” şeklinde sorulan soruya da şu cevabı verdi;

”Kadınlardan ben çok az çekmedim. Şunu ifade etmek istemekteyim; ”Nafaka nedir?” Ben zaten kendi çocuğumun tüm giderlerini karşılamış olacağım. Gidip başka bir adamla beraber olacaksın, yiyip içmiş olacaksın, parasını da ben ödeyeceğim! Ben eğer ki çocuklarımın giderlerini karşılamaktaysam kadın için neden para ödeyeyim?” TRT Spor üzerinde yorumculuk yapmaya devam eden Kaya Çilingiroğlu açıklamasında sonra; ”Fazla bir param bulunmuyor, memur maaşı ile yaşamaktayım. TRT üzerinden bir maaşım bulunuyor. Doğru bir durumdaki işleri yanlış zamanlar içerisinde yaptım” ifadelerine yer verdi.