Son dönemler içerisinde rol almaya başladığı dijital bir durumdaki polisiye dizilerinden biri olan ”Alef” ile birlikte sunuculuğunu yapmaya devam ettiği ”Kim Milyoner Olmak İster” isimli yarışmadan dolayı isminden tekrardan söz ettirmeye başlayan Kenan İmirzalıoğlu, spor salonuna gittiği esnada kameralara yakalandı.

Kenan İmirzalıoğlu, başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan ile birlikte Melisa Sözen’le paylaşmış olduğu ”Alef” isimli popüler dijital dizi içerisinde hırslı bir dedektif olarak öne çıkan Kemal adlı karaktere can veriyor. Rolüyle alakalı olarak polis arkadaşlarından destek almış olduğunu da açık bir şekilde ifade eden İmirzalıoğlu, 2003 senesi ile 2005 senelerinin arasında paylaşılmış olan ”Alacakaranlık” isimli dizi üzerinde de cinayet masası polisine can varmış olduğunu tekrardan hatırlatmış oldu.

Her bir hafta içerisinde 150 dakika boyunca dizi çekebilmenin fazlasıyla zor olduğuna vurgu yapmış olan İmirzalıoğlu, Artık ”Geleceğimiz dijitalde” ifadelerine yer verdi ve 150 dakikaya kadar ulaşan dizisi zamanlarından da yakınmış oldu.