Sosyal medya fenomenlerinden biri olarak tanınan Kerimcan Durmaz’a Instagram hesabı üzerinden paylaşmış olduğu müstehcen videoya yönelik yargılamasının devam ettiği dava üzerinde on aylık bir hapisin yanı sıra 5.000 Türk Lirası tutarında bir para cezası verilmiş durumda. Mahkeme hapis ile alakalı cezayı ertelemiş durumdayken duruşma esnasında ifade vermiş olan Durmaz açıklamasında; ”Hassas ve fazlasıyla dikkatli bir insanımdır. Yanlış anlaşılmış olduğumu düşünmekteyim” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya fenomenlerinden biri olan Kerimcan Durmaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu ve takipçileri tarafından çok büyük bir tepki toplamış bulunan müstehcen videoya yönelik yargılanmasına devam edilen dava karara bağlanmış durumda. Gaziosmanpaşa’da yer alan 16. Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde gerçekleştirilen duruşmaya sanık olarak öne çıkan Kerimcan Durmaz ile birlikte avukatları katılım gerçekleştirdi. Duruşma içerisinde öte yandan müştekiler adına avukat görevinde bulunan Begüm Gürel hazır bulunmuş oldu.

Mahkeme almış olduğu kararda, sanık olarak mahkemeye gelen Kerimcan Durmaz’ın ”Müstehcenlik” ile alakalı suçu işlemiş olduğunun sabit bir durumda bulunduğunu gerekçe göstererek 10 aylık bir hapis cezasıyla 5.000 Türk Lirası tutarında bir para cezasına çarptırılması konusunda karar verdi. Sanığın yargılama süreci içerisindeki tutum ve davranışlarını da leyhte kabul görmüş bulunan mahkeme, hükmün açıklanmasını da geri bırakma kararı aldı.