Hastane içerisinde tedavisi halen süren usta oyunculardan Ayşen Gruda’nın kızı Elvan Gruda usta sanatçının sağlık durumuyla ilgili yazılı bir şekilde açıklama gerçekleştirdi.

Açıklama içerisinde ise şu ifadeler açık bir şekilde yer aldı; Annem Ayşen Gruda yeniden yoğun bakıma alınmış bir durumdadır. Son evrede pankreas kanseriyle birlikte karaciğer metastazı ile karşı karşıya bir durumdayız. Bu hastalık ile 1 seneden beri mücadele etmekteyiz. Fakat, pankreas kanseri çok sinsi bir yapıda olduğundan dolayı son evredeyken kendisini belli etti. Fazlasıyla değerli olan doktorumuz Ergün Kasapoğlu yaşam zamanı ve
de kalitesini en üst seviyede tutabilmek amacıyla çok büyük bir emek sarf etti. Hastane Derindere, bütün olanaklarını seferber edip fazlası ile özenli bir bakım yürütüyor. Bizlerde ailesi olarak her an annemi başındayız. Tıbbı yönden durumu çok daha detaylı bir biçimde doktorları tarafından açıklanacaktır. Farklı hiçbir tane bilgiye ise hiç bir şekilde itibar etmeyiniz. Enfeksiyon riski bulunduğundan dolayı yoğun bakıma hiç kimse alınamamakta. Fakat biz çok iyi biliyoruz ki, tüm sanat dünyası ile birlikte dostları, sevenleri, bütün Türkiye bizimle beraber. Herkese çok çok teşekkür etmekteyiz.” şeklinde bir yazlı açıklama gerçekleştirdi. Ayşen Gruda Cuma gününden beri hastanede tedavi altında bulunuyor.