Kış döneminin çok iyi bir şekilde kendini hissettirmeye başladığı Denizli ilinde, kömür ve odun satıcıları üzerinde hareketlilik artmaya başlamış durumda. Yakacak satışı gerçekleştirenler özellikle de kömür üzerinde yer alan fiyatların geçmiş olduğumuz yıla bakıldığında döviz kurunun istikrara girmiş olmasından dolayı normal seyrinde ilerlemekte olduğunu ifade ettiler. Kent içerisinde yerli bir durumdaki kömürün ton fiyatı 800 Türk Lirası tutarındayken, ithal kömürün de ton fiyatı 1.300 Türk Lirası tutarından alıcı bulmakta.

Havanın özellikle de akşam saatlerinde 2 ila 3 derecelere kadar düşmeye başladığı Denizli ilinde katı yakıt sobası kullanmaya devam eden vatandaşlar yakacak satışı gerçekleştirenlerin yolunu tutmaya başlamış bir durumda. Odun ile birlikte kömür satıcıları içerisinde çok büyük bir hareketlilik olduğu görülürken, satışların çok olması da esnafın yüzünü güldürmüş oldu. Vatandaşlar kömür konusunda kaliteden hemen sonra fiyatına da bakıp alışverişini o şekilde yapmayı tercih ediyor.

Vatandaşlar aslında genel olarak fiyatı sebebiyle 20 kilogram ağırlığına sahip çuvalı 18 Türk Lirası tutarından başlayan yerli kömürü tercih etmekteyken, daha çok ısı alma konusunda isteği olan vatandaşlar da çuvalının satış fiyatı 24 Türk Lirası tutarından başlayan ithal kömürleri alma konusunda bir tercihte bulunuyor.